Turkcell 1000 Mbps mobil internet hızını sunan ilk operatör olacak

Konuyu değerlendir: Geçerli Reyting :

Görüntüleme : 706

Yorumlar : 0

 1. #1
  offline
  deltafx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart Turkcell 1000 Mbps mobil internet hızını sunan ilk operatör olacak

  Turkcell 1000 Mbps mobil internet hızını sunan ilk operatör olacak:

  4.5G ihalesinde en fazla frekansı topladı, gözünü toplam telekom pazarında liderliğe dikti

  Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell’in New York borsasına ilk ve tek Türk şirketi olarak kote oluşunun 15. yılı şerefine düzenlenen gong seremonisinin ardından önemli açıklamalarda bulundu:
  “Turkcell Türkiye olarak hedefimizi büyüttük. Biz artık Türkiye’nin lider cep telefonu operatörü olmakla yetinmeyeceğiz. Türkiye’nin toplam telekom sektörünün bir numaralı oyuncusu olacağız.”


  4.5G’ye ilişkin;
  • “Geçtiğimiz hafta sonuçlanan Uluslararası Mobil Telekomünikasyon Hizmet (IMT) ve Altyapılarına ilişkin Yetkilendirme İhalesi, Türkiye’nin teknolojide çağ atlamasını sağlayacak öneme sahipti.”
  • “Kamuoyunun 4.5G adıyla benimsediği bu ihale öncesinde stratejik planlama sürecimiz tarihe geçecek bir deneyimdi. Önceliklerimizi belirledik, ‘dörtlü oyun’ hedefine odaklandık, göz koyduğumuz tüm paketleri optimum koşullarla elde ettik.”
  • “Frekans başına 9,4 milyon euro ödeyeceğiz. Bu teknik olarak bile bir mucize. Frekans demek, hız demek, kapasite demek, pazar payı demek. Finansman anlamında tüm oyun planımız hazır, tereddütümüz yok. Vereceğimiz 1,62 milyar Euro, Turkcell’lilere ve Türkiye’ye helal olsun.”
  • “1 Nisan 2016 tarihi itibari ile sunulabilecek en yüksek 4.5G hızı olacak 375 Mbps’i sağlayan tek mobil operatör olacağız ama işin esas çarpıcı kısmı bu değil. Biz sadece 4.5G’nin spektrumunu almadık, 5G’nin de spektrumunu aldık. İhaledeki bu değişiklik aslında bizim ihalede alacağımız stratejiyi temelinden değiştirdi ve çok daha farklı, çok daha yüksek kapasitelere talip olmamızın da önünü açtı. Bu ihale sonucunda yalnızca 4.5G’nin en hızlısı olma hakkını değil, esas olarak 5G’ye öncülük etme hakkını kazandık. Türkiye, cep telefonunda 1000 Mbps’in üzerinde hızları ilk kez Turkcell ile görecek.”
  • “2007’de başlanan fiber altyapı yatırımlarımız, bugünü, hatta yarını planlayarak yaptığımız stratejinin ürünüydü. Halen 34.200 kilometreden fazla fiber ağa sahibiz. Türkiye’nin 81 ilinde varolan güçlü bir ağ bu. 2,2 milyon hanenin kapısına fiber götürdük. 818 bin fiber abonemiz ve bu alanda da yüzde 53 pazar payı ile lideriz.”
  • “Türkiye’yi uçtan uca fiberle donatmak için sektörümüzdeki diğer oyunculara çağrıda bulunuyoruz; gelin hep birlikte bir altyapı şirketi kuralım ve bu şirket ülkemizin eşsiz bir fiber altyapıya kavuşması için canla başla çalışsın. Ve hepimiz mevcut fiber altyapımızı bu şirkete devredelim. Biz altyapı paylaşımına tamamen hazırız.”
  Yeni yapılanmaya ilişkin;
  • “Yeni yapılanmamızla:
  o Türkiye’deki konumu güçlendir,
  o Uluslararası genişlemeye odaklan,
  o Turkcell’i entegre bir şirket olarak konumla
  prensiplerini hayata geçiriyoruz. Bunlar yalnızca laf değil. Her birinin altı dolu. Turkcell artık eskisinden de iddialı.”
  • “Büyüyen işlerimiz, ‘hızlı internet’, ‘servis ve çözümler” ve “TV”. Buradaki en büyük pay TV alanında. Turkcell TV+ ile geçtiğimiz yılın 2. çeyreğine kıyasla yüzde 543 büyüdü.”

  • “BİP servisimizle teknolojiyi tüketen değil üreten ülke olma yolunda dev bir adım attık. Sırada Turkcell BİP’i Almanya ve Ukrayna’ya taşımak var. Çok yakında sesli ve rakiplerinden farklı olarak görüntülü görüşme imkanı da BİP’te olacak.”
  NYSE 15. Yıla ilişkin:
  • Borsa İstanbul’da da 4. büyük şirketiz. New York Borsasında ise ilk 500 şirket içerisinde yer alıyoruz. Önümüzdeki dönemde hedefimiz: ilk 200 içerisinde yer almak.
  Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell’in Türkiye’den ilk ve tek şirket olarak NYSE’ye kote olmasının 15. yılı şerefine düzenlenen gong seremonisine katılmak üzere gittiği New York’ta basın mensuplarıyla bir araya geldi. Turkcell’in geçen on beş yıl içerisinde New York Borsasına kote şirketler arasında ilk 500 içerisinde yer almayı başardığını aktaran Terzioğlu, önümüzdeki dönemde hedeflerinin ilk 200 içerisine girmek olduğunu belirtti. Kaan Terzioğlu, Turkcell’in 4.5G ihalesinde izlediği stratejiye ve Turkcell Grup’un belirlediği yeni yapılanma hedeflerine ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.
  Turkcell Türkiye olarak hedeflerini büyüttüklerini ifade eden Kaan Terzioğlu, “Toplam telekom sektörü, Turkcell’in açık ara lider olduğu mobil iletişim pazarının iki katı büyüklüğünde. Buranın en büyük oyuncusu olmak üzere yola çıktık. Şu an %35.60 pazar payına sahibiz. Türkiye’nin toplam telekom sektörünün bir numaralı oyuncusu olacağız.” dedi.
  Terzioğlu, Turkcell’in toplamda 172.4 MHz frekans ile ile 4.5G’de en fazla frekans kaynağını kullanma hakkı elde ettiği Uluslararası Mobil Telekomünikasyon (IMT) Hizmet ve Altyapılarına İlişkin Yetkilendirme İhalesi’ne ilişkin açıklamasında, titiz bir ön çalışma sonucu pürüzsüz bir strateji belirlediklerinin altını çizdi.
  “Stratejik olarak hedeflediğimiz tüm paketleri optimum koşullarla elde ettik”
  Terzioğlu, “Geçtiğimiz hafta sonuçlanan Uluslararası Mobil Telekomünikasyon Hizmet ve Altyapılarına ilişkin Yetkilendirme İhalesi, Türkiye’nin teknolojide çağ atlamasını sağlayacak öneme sahipti. Turkcell olarak biz de bu önemin bilinciyle 2010 yılından beri çalışmalarımızı yürütüyorduk. Bugüne dek gerek yaptığımız testler gerekse finansal ve operasyonel adımlarımız ile bu yeni teknolojiye ve ihaleye hazır olduğumuzu duyurmuştuk. Kamuoyunun 4.5G adıyla benimsediği bu ihale öncesinde stratejik planlama sürecimiz tarihe geçecek bir deneyimdi. Önceliklerimizi belirledik, ‘dörtlü oyun’ hedefine odaklandık, göz koyduğumuz tüm paketleri optimum koşullarla elde ettik.” dedi.
  “Turkcell’lilere ve Türkiye’ye helal olsun”
  Turkcell Genel Müdürü, frekans başına 9,4 milyon Euro ödeyeceklerini belirterek bunun teknik olarak bir mucize olduğunu vurguladı: “Her bir frekans hız demek, kapasite demek, pazar payı demek. Finansman anlamında tüm oyun planımız hazır, tereddütümüz yok. Vereceğimiz 1.6 milyar Euro, Turkcell’lilere ve Türkiye’ye helal olsun.”
  “Türkiye, cep telefonunda 1000 Mbps’yi ilk kez Turkcell ile görecek”
  Turkcell’in 1 Nisan 2016 tarihi itibari ile sunulabilecek en yüksek 4.5G hızı olacak 375 Mbps’i sağlayan tek telekomünikasyon şirketi olacağını vurgulayan Terzioğlu, bununla birlikte ihalenin kendileri açısından bundan daha öncelikli bir sonucu olduğuna dikkat çekti:
  “4.5G ihalesine Turkcell damgası vurduk, mobil internet altyapısında teknolojnin geldiği son noktayı Turkcell’lilerin hizmetine sunmak için çok önemli bir yatırım yaptık. Ancak işin esas çarpıcı kısmı bu değil. Biz, bu ihale sonucunda yalnızca 4.5G’nin en hızlısı olma hakkını değil, esas olarak 5G’ye öncülük etme hakkını kazandık Biz sadece 4.5G’nin spektrumunu almadık, 5G’nin de spektrumunu aldık. İhaledeki bu değişiklik aslında bizim ihalede alacağımız stratejiyi temelinden değiştirdi ve çok daha farklı, çok daha yüksek kapasitelere talip olmamızın da önünü açtı. Kullanım hakkını elde ettiğimiz frekansların değeri, önümüzdeki dönemde çok daha iyi anlaşılacak. 4.5G’de Taşıyıcı Birleştirme Teknolojisi ile 3 spektrumu birleştirerek 375 Mbps hıza ulaşacağız ama orta vadede beklediğimiz 4 taşıyıcı teknolojisi, elde ettiğimiz bu frekanslarla bizi 5G’nin de lideri yapacak. Türkiye, cep telefonunda 1000 Mbps’yi ilk kez Turkcell ile görecek. Bu, ‘kablosuz fiber’ hızı demek. Hem bireysel hem de kurumsal kullanımda müthiş fark olacak. Ekonomimize daha da dinamizm kazandırılması, yeni bir ekosistem yaratılması, insana fayda ve ekonomiye kazanç sağlayacak dev bir adım atılması demek.”
  2100 MHz spektrumu bize inanılmaz bir kapasite sunacak
  Kaan Terzioğlu, 4.5G ihalesinde 5 spektrumun hepsinde frekans alan tek şirket olduklarını vurgularken 2100 MHz bandında ihaleye çıkan tüm frekansları Turkcell’in almasını da vurgulayarak şunları söyledi: “2100 MHz spektrumu mevcut mobil internet kapasitesini artırmak ve yeni nesil mobil teknolojiler için ihtiyaç duyulan kapasiteyi sağlayan bant olması açısından kritik öneme sahip. Bu bakımdan 4.5G ihalesinde bu spektrumda yetkilendirmesi yapılan tüm bantları alarak rakiplerimizin sunamayacağı bir kapasiteye sahip olmaktan memnunuz. 1000 Mbps’lere ve 5G’ye giden yolda bu bandın ne kadar değerli olduğu önümüzdeki yıllarda çok daha net görülecek.”
  Turkcell artık eskisinden de iddialı
  Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell Grup olarak belirledikleri yeni yapılanma şemasına ve bu şema ile birlikte oluşan ilklere ilişkin de açıklamalarda bulundu. Yeni yapılanmanın Turkcell Türkiye, Turkcell Uluslararası ve Diğer İştirakler şeklinde olduğunu hatırlatan Terzioğlu, “Yeni yapılanmamızla ‘Türkiye’deki konumu güçlendir’, ‘Uluslararası genişlemeye odaklan’, ‘Turkcell’i entegre bir şirket olarak konumla’ prensiplerini hayata geçiriyoruz. Bunlar yalnızca laf değil. Her birinin altı dolu. Turkcell artık eskisinden de iddialı.” dedi.
  ‘Dörtlü Oyun’ başlıyor
  Türkiye’deki konumlarını, iletişim ve teknoloji hizmetlerinde entegre bir yaklaşımla güçlendireceklerini ifade eden Terzioğlu şunları söyledi:
  “Dünyanın nereye gittiğini çok iyi takip ediyoruz. Artık ‘Dörtlü Oyun’ dönemindeyiz. Müşterimizi merkeze alarak Ses, İnternet, TV ve Servisler başlıklarında tüm ekranlarda var olacağız. Yani cep telefonu, tablet, PC ve televizyon ekranları, ‘Küresel Turkcell’ için birbirine entegre birer oyun alanı haline geliyor.”
  Turkcell TV+ yüzde 543 büyüdü
  Geçtiğimiz yıla kıyasla büyüme alanlarına da dikkat çeken Terzioğlu, bu alanlara yatırım yapmaya devam edeceklerini belirtti:
  “2014’ün ikinci çeyrek gelirleri ile 2015’in ikinci çeyreğini kıyasladığımızda, hızlı internette yüzde 42,2, servis ve çözümlerde yüzde 48,9 büyüme gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. Buradaki en büyük pay ise TV alanında. Turkcell TV+ gelirlerimiz yüzde 543 büyüdü. Bugün TV+ kutuları 140 bin evde kullanılıyor. Web ve cep servisimiz ise 70 bini aşmış durumda. Bu bir tesadüf değil. İhtiyacı gördük, yatırım yaptık, en üstün teknoloji ile altyapı kurduk ve hizmette mükemmelliği hedefledik. Büyüme alanlarımıza yeni sürprizlerle yatırım yapmaya devam edeceğiz.”
  Turkcell BİP’e sesli ve görüntülü görüşme geliyor
  Kaan Terzioğlu, bahsettiği sürprizlerden birini de New York’ta dile getirdi. Turkcell BİP uygulamasının yeni özelliklerini kısa süre sonra hayata geçireceklerini belirten Terzioğlu, “BİP servisimizle teknolojiyi tüketen değil üreten ülke olma yolunda dev bir adım attık. Turkcell BİP’i Almanya ve Ukrayna’ya taşıdık. İndirme sayısı 1,6 milyonu buldu.Ücretsiz veri kullanımı ve silinen mesaj özelliği ile kullanıcıların tercihi haline geldi. Çok yakında sesli ve rakiplerinden farklı olarak görüntülü görüşme imkanı da BİP’te olacak.” dedi.
  Ülkemizin geleceği için fiber seferberliğine ihtiyacımız var
  Terzioğlu fiber altyapı çalışmaları ile ilgili de konuştu. Turkcell olarak sadece yarını değil 5 yıl hatta 10 yıl sonrasını düşünerek yatırımlarına yön verdiklerini belirten Turkcell CEO’su, “Turkcell Superonline’ı alarak fiber ağı döşemeye başladığımızda rakiplerimiz bunun önemini anlayamadılar. Bugün baktığımız zaman sadece birkaç yıl içerisinde 34.200 km’den fazla fiber ağ kurduk. Ülkemizin bir dijital dönüşüm yasasına ihtiyacı var ve 4.5G bunun için iyi bir fırsat. Fiber optik altyapı, doğal bir vatandaşlık hizmetinin verilmesi için gerekli altyapının bir parçasıdır. Elektrik neyse fiber altyapı da budur. İlgili yasada tek bir değişiklikle bu kolaylıkla halledilebilir. Türkiye’yi uçtan uca fiberle donatmak için sektörümüzdeki diğer oyunculara çağrıda bulunuyoruz; gelin hep birlikte bir altyapı şirketi kuralım ve bu şirket ülkemizin eşsiz bir fiber altyapıya kavuşması için canla başla çalışsın. Ve hepimiz mevcut fiber altyapımızı bu şirkete devredelim. Biz altyapı paylaşımına tamamen hazırız. Bu sayede, tüm sektörlerde teknolojik bir dönüşümün fitlini hep beraber ateşleyerek ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasını sağlayalım ve teknolojide tüketen değil üreten bir ülke konumuna ulaşalım.”

  www.turkcellmedya.com
 2. #1
  offline
  deltafx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Mesajlar :

  220

  Turkcell 1000 Mbps mobil internet hızını sunan ilk operatör olacak:

  4.5G ihalesinde en fazla frekansı topladı, gözünü toplam telekom pazarında liderliğe dikti

  Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell’in New York borsasına ilk ve tek Türk şirketi olarak kote oluşunun 15. yılı şerefine düzenlenen gong seremonisinin ardından önemli açıklamalarda bulundu:
  “Turkcell Türkiye olarak hedefimizi büyüttük. Biz artık Türkiye’nin lider cep telefonu operatörü olmakla yetinmeyeceğiz. Türkiye’nin toplam telekom sektörünün bir numaralı oyuncusu olacağız.”


  4.5G’ye ilişkin;
  • “Geçtiğimiz hafta sonuçlanan Uluslararası Mobil Telekomünikasyon Hizmet (IMT) ve Altyapılarına ilişkin Yetkilendirme İhalesi, Türkiye’nin teknolojide çağ atlamasını sağlayacak öneme sahipti.”
  • “Kamuoyunun 4.5G adıyla benimsediği bu ihale öncesinde stratejik planlama sürecimiz tarihe geçecek bir deneyimdi. Önceliklerimizi belirledik, ‘dörtlü oyun’ hedefine odaklandık, göz koyduğumuz tüm paketleri optimum koşullarla elde ettik.”
  • “Frekans başına 9,4 milyon euro ödeyeceğiz. Bu teknik olarak bile bir mucize. Frekans demek, hız demek, kapasite demek, pazar payı demek. Finansman anlamında tüm oyun planımız hazır, tereddütümüz yok. Vereceğimiz 1,62 milyar Euro, Turkcell’lilere ve Türkiye’ye helal olsun.”
  • “1 Nisan 2016 tarihi itibari ile sunulabilecek en yüksek 4.5G hızı olacak 375 Mbps’i sağlayan tek mobil operatör olacağız ama işin esas çarpıcı kısmı bu değil. Biz sadece 4.5G’nin spektrumunu almadık, 5G’nin de spektrumunu aldık. İhaledeki bu değişiklik aslında bizim ihalede alacağımız stratejiyi temelinden değiştirdi ve çok daha farklı, çok daha yüksek kapasitelere talip olmamızın da önünü açtı. Bu ihale sonucunda yalnızca 4.5G’nin en hızlısı olma hakkını değil, esas olarak 5G’ye öncülük etme hakkını kazandık. Türkiye, cep telefonunda 1000 Mbps’in üzerinde hızları ilk kez Turkcell ile görecek.”
  • “2007’de başlanan fiber altyapı yatırımlarımız, bugünü, hatta yarını planlayarak yaptığımız stratejinin ürünüydü. Halen 34.200 kilometreden fazla fiber ağa sahibiz. Türkiye’nin 81 ilinde varolan güçlü bir ağ bu. 2,2 milyon hanenin kapısına fiber götürdük. 818 bin fiber abonemiz ve bu alanda da yüzde 53 pazar payı ile lideriz.”
  • “Türkiye’yi uçtan uca fiberle donatmak için sektörümüzdeki diğer oyunculara çağrıda bulunuyoruz; gelin hep birlikte bir altyapı şirketi kuralım ve bu şirket ülkemizin eşsiz bir fiber altyapıya kavuşması için canla başla çalışsın. Ve hepimiz mevcut fiber altyapımızı bu şirkete devredelim. Biz altyapı paylaşımına tamamen hazırız.”
  Yeni yapılanmaya ilişkin;
  • “Yeni yapılanmamızla:
  o Türkiye’deki konumu güçlendir,
  o Uluslararası genişlemeye odaklan,
  o Turkcell’i entegre bir şirket olarak konumla
  prensiplerini hayata geçiriyoruz. Bunlar yalnızca laf değil. Her birinin altı dolu. Turkcell artık eskisinden de iddialı.”
  • “Büyüyen işlerimiz, ‘hızlı internet’, ‘servis ve çözümler” ve “TV”. Buradaki en büyük pay TV alanında. Turkcell TV+ ile geçtiğimiz yılın 2. çeyreğine kıyasla yüzde 543 büyüdü.”

  • “BİP servisimizle teknolojiyi tüketen değil üreten ülke olma yolunda dev bir adım attık. Sırada Turkcell BİP’i Almanya ve Ukrayna’ya taşımak var. Çok yakında sesli ve rakiplerinden farklı olarak görüntülü görüşme imkanı da BİP’te olacak.”
  NYSE 15. Yıla ilişkin:
  • Borsa İstanbul’da da 4. büyük şirketiz. New York Borsasında ise ilk 500 şirket içerisinde yer alıyoruz. Önümüzdeki dönemde hedefimiz: ilk 200 içerisinde yer almak.
  Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell’in Türkiye’den ilk ve tek şirket olarak NYSE’ye kote olmasının 15. yılı şerefine düzenlenen gong seremonisine katılmak üzere gittiği New York’ta basın mensuplarıyla bir araya geldi. Turkcell’in geçen on beş yıl içerisinde New York Borsasına kote şirketler arasında ilk 500 içerisinde yer almayı başardığını aktaran Terzioğlu, önümüzdeki dönemde hedeflerinin ilk 200 içerisine girmek olduğunu belirtti. Kaan Terzioğlu, Turkcell’in 4.5G ihalesinde izlediği stratejiye ve Turkcell Grup’un belirlediği yeni yapılanma hedeflerine ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.
  Turkcell Türkiye olarak hedeflerini büyüttüklerini ifade eden Kaan Terzioğlu, “Toplam telekom sektörü, Turkcell’in açık ara lider olduğu mobil iletişim pazarının iki katı büyüklüğünde. Buranın en büyük oyuncusu olmak üzere yola çıktık. Şu an %35.60 pazar payına sahibiz. Türkiye’nin toplam telekom sektörünün bir numaralı oyuncusu olacağız.” dedi.
  Terzioğlu, Turkcell’in toplamda 172.4 MHz frekans ile ile 4.5G’de en fazla frekans kaynağını kullanma hakkı elde ettiği Uluslararası Mobil Telekomünikasyon (IMT) Hizmet ve Altyapılarına İlişkin Yetkilendirme İhalesi’ne ilişkin açıklamasında, titiz bir ön çalışma sonucu pürüzsüz bir strateji belirlediklerinin altını çizdi.
  “Stratejik olarak hedeflediğimiz tüm paketleri optimum koşullarla elde ettik”
  Terzioğlu, “Geçtiğimiz hafta sonuçlanan Uluslararası Mobil Telekomünikasyon Hizmet ve Altyapılarına ilişkin Yetkilendirme İhalesi, Türkiye’nin teknolojide çağ atlamasını sağlayacak öneme sahipti. Turkcell olarak biz de bu önemin bilinciyle 2010 yılından beri çalışmalarımızı yürütüyorduk. Bugüne dek gerek yaptığımız testler gerekse finansal ve operasyonel adımlarımız ile bu yeni teknolojiye ve ihaleye hazır olduğumuzu duyurmuştuk. Kamuoyunun 4.5G adıyla benimsediği bu ihale öncesinde stratejik planlama sürecimiz tarihe geçecek bir deneyimdi. Önceliklerimizi belirledik, ‘dörtlü oyun’ hedefine odaklandık, göz koyduğumuz tüm paketleri optimum koşullarla elde ettik.” dedi.
  “Turkcell’lilere ve Türkiye’ye helal olsun”
  Turkcell Genel Müdürü, frekans başına 9,4 milyon Euro ödeyeceklerini belirterek bunun teknik olarak bir mucize olduğunu vurguladı: “Her bir frekans hız demek, kapasite demek, pazar payı demek. Finansman anlamında tüm oyun planımız hazır, tereddütümüz yok. Vereceğimiz 1.6 milyar Euro, Turkcell’lilere ve Türkiye’ye helal olsun.”
  “Türkiye, cep telefonunda 1000 Mbps’yi ilk kez Turkcell ile görecek”
  Turkcell’in 1 Nisan 2016 tarihi itibari ile sunulabilecek en yüksek 4.5G hızı olacak 375 Mbps’i sağlayan tek telekomünikasyon şirketi olacağını vurgulayan Terzioğlu, bununla birlikte ihalenin kendileri açısından bundan daha öncelikli bir sonucu olduğuna dikkat çekti:
  “4.5G ihalesine Turkcell damgası vurduk, mobil internet altyapısında teknolojnin geldiği son noktayı Turkcell’lilerin hizmetine sunmak için çok önemli bir yatırım yaptık. Ancak işin esas çarpıcı kısmı bu değil. Biz, bu ihale sonucunda yalnızca 4.5G’nin en hızlısı olma hakkını değil, esas olarak 5G’ye öncülük etme hakkını kazandık Biz sadece 4.5G’nin spektrumunu almadık, 5G’nin de spektrumunu aldık. İhaledeki bu değişiklik aslında bizim ihalede alacağımız stratejiyi temelinden değiştirdi ve çok daha farklı, çok daha yüksek kapasitelere talip olmamızın da önünü açtı. Kullanım hakkını elde ettiğimiz frekansların değeri, önümüzdeki dönemde çok daha iyi anlaşılacak. 4.5G’de Taşıyıcı Birleştirme Teknolojisi ile 3 spektrumu birleştirerek 375 Mbps hıza ulaşacağız ama orta vadede beklediğimiz 4 taşıyıcı teknolojisi, elde ettiğimiz bu frekanslarla bizi 5G’nin de lideri yapacak. Türkiye, cep telefonunda 1000 Mbps’yi ilk kez Turkcell ile görecek. Bu, ‘kablosuz fiber’ hızı demek. Hem bireysel hem de kurumsal kullanımda müthiş fark olacak. Ekonomimize daha da dinamizm kazandırılması, yeni bir ekosistem yaratılması, insana fayda ve ekonomiye kazanç sağlayacak dev bir adım atılması demek.”
  2100 MHz spektrumu bize inanılmaz bir kapasite sunacak
  Kaan Terzioğlu, 4.5G ihalesinde 5 spektrumun hepsinde frekans alan tek şirket olduklarını vurgularken 2100 MHz bandında ihaleye çıkan tüm frekansları Turkcell’in almasını da vurgulayarak şunları söyledi: “2100 MHz spektrumu mevcut mobil internet kapasitesini artırmak ve yeni nesil mobil teknolojiler için ihtiyaç duyulan kapasiteyi sağlayan bant olması açısından kritik öneme sahip. Bu bakımdan 4.5G ihalesinde bu spektrumda yetkilendirmesi yapılan tüm bantları alarak rakiplerimizin sunamayacağı bir kapasiteye sahip olmaktan memnunuz. 1000 Mbps’lere ve 5G’ye giden yolda bu bandın ne kadar değerli olduğu önümüzdeki yıllarda çok daha net görülecek.”
  Turkcell artık eskisinden de iddialı
  Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell Grup olarak belirledikleri yeni yapılanma şemasına ve bu şema ile birlikte oluşan ilklere ilişkin de açıklamalarda bulundu. Yeni yapılanmanın Turkcell Türkiye, Turkcell Uluslararası ve Diğer İştirakler şeklinde olduğunu hatırlatan Terzioğlu, “Yeni yapılanmamızla ‘Türkiye’deki konumu güçlendir’, ‘Uluslararası genişlemeye odaklan’, ‘Turkcell’i entegre bir şirket olarak konumla’ prensiplerini hayata geçiriyoruz. Bunlar yalnızca laf değil. Her birinin altı dolu. Turkcell artık eskisinden de iddialı.” dedi.
  ‘Dörtlü Oyun’ başlıyor
  Türkiye’deki konumlarını, iletişim ve teknoloji hizmetlerinde entegre bir yaklaşımla güçlendireceklerini ifade eden Terzioğlu şunları söyledi:
  “Dünyanın nereye gittiğini çok iyi takip ediyoruz. Artık ‘Dörtlü Oyun’ dönemindeyiz. Müşterimizi merkeze alarak Ses, İnternet, TV ve Servisler başlıklarında tüm ekranlarda var olacağız. Yani cep telefonu, tablet, PC ve televizyon ekranları, ‘Küresel Turkcell’ için birbirine entegre birer oyun alanı haline geliyor.”
  Turkcell TV+ yüzde 543 büyüdü
  Geçtiğimiz yıla kıyasla büyüme alanlarına da dikkat çeken Terzioğlu, bu alanlara yatırım yapmaya devam edeceklerini belirtti:
  “2014’ün ikinci çeyrek gelirleri ile 2015’in ikinci çeyreğini kıyasladığımızda, hızlı internette yüzde 42,2, servis ve çözümlerde yüzde 48,9 büyüme gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. Buradaki en büyük pay ise TV alanında. Turkcell TV+ gelirlerimiz yüzde 543 büyüdü. Bugün TV+ kutuları 140 bin evde kullanılıyor. Web ve cep servisimiz ise 70 bini aşmış durumda. Bu bir tesadüf değil. İhtiyacı gördük, yatırım yaptık, en üstün teknoloji ile altyapı kurduk ve hizmette mükemmelliği hedefledik. Büyüme alanlarımıza yeni sürprizlerle yatırım yapmaya devam edeceğiz.”
  Turkcell BİP’e sesli ve görüntülü görüşme geliyor
  Kaan Terzioğlu, bahsettiği sürprizlerden birini de New York’ta dile getirdi. Turkcell BİP uygulamasının yeni özelliklerini kısa süre sonra hayata geçireceklerini belirten Terzioğlu, “BİP servisimizle teknolojiyi tüketen değil üreten ülke olma yolunda dev bir adım attık. Turkcell BİP’i Almanya ve Ukrayna’ya taşıdık. İndirme sayısı 1,6 milyonu buldu.Ücretsiz veri kullanımı ve silinen mesaj özelliği ile kullanıcıların tercihi haline geldi. Çok yakında sesli ve rakiplerinden farklı olarak görüntülü görüşme imkanı da BİP’te olacak.” dedi.
  Ülkemizin geleceği için fiber seferberliğine ihtiyacımız var
  Terzioğlu fiber altyapı çalışmaları ile ilgili de konuştu. Turkcell olarak sadece yarını değil 5 yıl hatta 10 yıl sonrasını düşünerek yatırımlarına yön verdiklerini belirten Turkcell CEO’su, “Turkcell Superonline’ı alarak fiber ağı döşemeye başladığımızda rakiplerimiz bunun önemini anlayamadılar. Bugün baktığımız zaman sadece birkaç yıl içerisinde 34.200 km’den fazla fiber ağ kurduk. Ülkemizin bir dijital dönüşüm yasasına ihtiyacı var ve 4.5G bunun için iyi bir fırsat. Fiber optik altyapı, doğal bir vatandaşlık hizmetinin verilmesi için gerekli altyapının bir parçasıdır. Elektrik neyse fiber altyapı da budur. İlgili yasada tek bir değişiklikle bu kolaylıkla halledilebilir. Türkiye’yi uçtan uca fiberle donatmak için sektörümüzdeki diğer oyunculara çağrıda bulunuyoruz; gelin hep birlikte bir altyapı şirketi kuralım ve bu şirket ülkemizin eşsiz bir fiber altyapıya kavuşması için canla başla çalışsın. Ve hepimiz mevcut fiber altyapımızı bu şirkete devredelim. Biz altyapı paylaşımına tamamen hazırız. Bu sayede, tüm sektörlerde teknolojik bir dönüşümün fitlini hep beraber ateşleyerek ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasını sağlayalım ve teknolojide tüketen değil üreten bir ülke konumuna ulaşalım.”

  www.turkcellmedya.com

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular
 1. New York Borsası’nda gong Turkcell için çaldı: Turkcell’in 15 yıllık gururu
  Konu Sahibi deltafx Forum Yeni Teknolojiler ve Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 02.Eylül.2015, 13:18
 2. 375 Mbps’lik en yüksek 4.5G hızı Turkcell’le gelecek
  Konu Sahibi deltafx Forum Yeni Teknolojiler ve Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 26.Ağustos.2015, 20:15
 3. Turkcell Superonline müşterilerine yaz boyunca ücretsiz internet
  Konu Sahibi deltafx Forum Yeni Teknolojiler ve Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 16.Temmuz.2015, 11:20
 4. Türkiye’de 450 Mbps 4G hızını ilk kez Turkcell test etti
  Konu Sahibi ersinaydan Forum Yeni Teknolojiler ve Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 06.Nisan.2015, 22:49
 5. Turkcell Turbo T50 üç taşıyıcılı 3G internet desteğiyle geldi
  Konu Sahibi ersinaydan Forum Yeni Teknolojiler ve Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 24.Şubat.2015, 00:06

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217