Borsada 6 ay aradan sonra arz gongu, Global Tower için çalacak.

Konuyu değerlendir: Geçerli Reyting :

Görüntüleme : 358

Yorumlar : 0

 1. #1
  offline
  demirdoven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart Borsada 6 ay aradan sonra arz gongu, Global Tower için çalacak.

  Borsada 6 ay aradan sonra arz gongu, Global Tower için çalacak.
  1,4 milyar liralık kuleler
  Borsa İstanbul yolcusu

  Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız kule şirketi Global Tower’ın halka arzında son viraja girildi. Global Tower’ın halka arzında fiyat aralığı 3,82 TL – 4,46 TL olarak belirlendi. Yaklaşık 1,4 milyar* lira piyasa değeri olan şirket, ödenmiş sermayesinin yüzde 21,7’sini halka arz edecek. Hisseler için 20 -21 Ekim tarihleri arasında talep toplanacak.
  En son Mayıs ayında arz için gong törenine ev sahipliği yapan Borsa İstanbul (BİST) yeni bir halka arza daha hazırlanıyor. Borsa İstanbul’da işlem görmek için yola çıkmış olan Turkcell iştiraklerinden Global Tower’ın halka arzında son viraja girildi. Sermaye Piyasası Kurulu, şirketin sunduğu izahnameyi 14 Ekim 2016 tarihinde onayladı. Onaylanan izahnameye göre Global Tower %21,7’sini halka açacak. Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın ise kule sayısı bakımından beşinci büyük bağımsız kule şirketi** olan Global Tower’ın halka arz fiyatı pay başına 3,82 TL ile 4,46 TL aralığında olacak.
  Diğer şirketlere örnek olsun

  Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, ülkemiz ekonomisinin özellikle yurtdışından gelen suni sebeplere dayalı baskılarla zora sokulmaya çalışıldığı bu dönemde Global Tower şirketinin halka arzının çok önemli ve değerli olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Hain darbe girişiminde, kurşunun üzerine yürüyen, tankın karşısına dikilip demokrasisine sahip çıkan halkımız, sonrasında da elindeki dövizini bozdurarak ekonomiye destek vermiştir. Böyle bir konjonktürde şirketlerin de üzerlerine düşeni yapmaları gerekir, Global Tower'ın Borsa İstanbul'da işlem görmesi halkımıza ve ekonomimize moral olacaktır. Bu teşebbüsümüzün yatırımcılarımızın ilgisine mazhar olacağına olan inancımız tamdır. Diğer şirketlerin de bizi örnek alarak planlarını ertelememelerini temenni ederim.”
  Global Tower’ın hisselerin yüzde 70’inin yurt dışı kurumsal yatırımcılara arz edilecek olmasının da ayrıca Türkiye ekonomisine güvenin önemli bir göstergesi olduğuna da dikkat çeken Akça, “Halka arz büyüklüğü ek satış dahil 329,8 – 385,1 milyon TL aralığında olacak. Yaklaşık 1,4 milyar lira piyasa değeri olan şirketimiz Türkiye, Ukrayna, Belarus ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 10 bine yakın*** kule portföyü işletmektedir” dedi.

  Konsorsiyuma İş Yatırım liderlik yapıyor

  Global Tower’ın yurt içinde halka arzına İş Yatırım liderliğinde 23 aracı kurumdan oluşan konsorsiyum, yurt dışında ise Citigroup Global Markets Limited aracılık ediyor. Global Tower halka arzının tamamı ortak satışı yoluyla gerçekleşecek olup, arz sonrası halka açıklık oranının % 21,7 olması bekleniyor. Ek satış hakkının kullanılması halinde ise bu oran % 25’e çıkabilecek. Halka arz edilecek payların % 70’i yurtdışı kurumsal yatırımcılara ayrılırken, %30’luk bölüm yurtiçi yatırımcılara ayrıldı. Toplam arzın % 10’u yurtiçi bireysel yatırımcılara, % 20’si yurtiçi kurumsal yatırımcılara yapılacak.

  Kârın yüzde 75’inin dağıtılması hedefleniyor
  Turkcell iştiraklerinden Global Tower, Türkiye, Ukrayna, Belarus ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde işlettiği 10 bine yakın** kuleyi yöneterek ve/veya işleterek kira geliri ve/veya diğer gelirler elde ediyor. Bu anlamda Global Tower, halka açılarak yatırımcıya düzenli geliri olan Türkiye’deki ilk ve tek bağımsız kule şirketine**** ve toplam kule varlıkları bakımından en büyük telekom altyapı operatörüne yatırım yapma imkânı sağlayacak. Global Tower, 2015 yıl sonu itibarıyla gelirinin yüzde 84 gibi büyük kısmını kira gelirlerinden elde ediyor. Şirket Yönetim Kurulu ayrıca halka arzın ardından 365 gün boyunca sermaye artırımı yapmayacağını ve dolaşımdaki pay miktarını artırmayacağını; Turktell Yönetim Kurulu ise payların BİAŞ’ta işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 180 gün boyunca BİAŞ’ta ve BİAŞ dışında satmayacağını taahhüt etmiştir. Kâr payı dağıtım politikasında ise her yıl, dağıtılabilir net karın en az %75’inin nakit kar payı olarak dağıtılması yönünde hedef belirledi.
  İş Yatırım liderliğindeki Global Tower’ın halka arz konsorsiyumunda 3 eş lider ve 19 üye bulunuyor.
  Global Tower’ın halka arzını gerçekleştirmek üzere oluşturulan ve 23 aracı kurumun yer aldığı konsorsiyum şu üyelerden oluşuyor:
  Lider: İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  Eş liderler: Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  Üyeler: Ata Online Menkul Kıymetler A.Ş., Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Burgan Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş., ICBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş., ING Menkul Değerler A.Ş., İNFO Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş., Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş., TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş., ve Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  GLOBAL TOWER HALKA ARZ BİLGİLERİ
  Halka Arz Oranı % 21,7
  Halk Arz Ek Satış Oranı: Halka Arz Oranının % 15’ine kadar
  Ek Satış Sonrası Halka Arz Oranı % 25
  Halka Arz Fiyat Aralığı 3,82 –4,46 TL
  Halka Arz Şekli % 100 Ortak satışı
  Tahsisat Oranı % 70 yurt dışı kurumsal
  % 20 yurt içi kurumsal
  % 10 yurt içi bireysel
  Aracılık Türü En İyi Gayret Aracılığı
  Halka Arz Edilen Nominal Tutar (Ek satış dahil) 86.335.861 TL
  Halka Arz Büyüklüğü (Ek satış dahil) 329,8 – 385,1 milyon TL

  Halka arza ilişkin tüm bilgiler için: “www.globaltower.com.tr”

  Global Tower, halka arzına ilişkin tüm bilgilerin yer aldığı www.globaltower.com.tr adresli web sitesi üzerinden, yatırımcıları arz hakkında bilgilendiriyor. Sitede, bir yatırımcının ihtiyaç duyabileceği her türlü bilginin yanı sıra sektör hakkında bilgiler de yer alıyor.

  * Bu tutar halka arz fiyat aralığının ortalaması ile Şirket’in sermayesinin çarpımı dikkate alınarak yaklaşık bir değer olarak hesaplanmıştır.
  **Bağımsız kule şirketi, tamamen ana mobil operatör tarafından sahip olunmayan ve sadece kule işletmeciliğine özgülenmiş şirket olarak tanımlanmaktadır.
  *** 30.06.2016 itibarıyla, Türkiye ve Ukrayna’da toplam 4.594 kuleye sahip olup 2.388 kuleyi işletmekte ve 2.213 kule için kontrat yönetimi hizmetleri sunmaktadır. 31.08.2016 tarihi itibariyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 115 kule üzerinde irtifak hakkı yoluyla ve 3.10.2016 itibariyle Belarus’ta 767 kule üzerinde kullanım hakkı yoluyla alt kiralama hakkı bulunmaktadır.
  ****Şirket BTK’nın verdiği Altyapı İşletmeciliği (B tip) lisansıyla faaliyet göstermektedir. Arthur D. Little tarafından hazırlanan rapora göre Türkiye’deki bağımsız tek kule şirketidir.
  Global Tower Hakkında:
  Global Tower 2006 yılında %100 Turkcell iştiraki olarak kurulan Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın ise kule sayısı bakımından**** en büyük kule ve altyapı operatörlerinden biridir. 2006 yılında sektöre kule hizmetleri sunarak giren Global Tower bugün, telekomünikasyon altyapısındaki kapasiteyi GSM ve sabit hat operatörleri, mobil operatörler, internet servis sağlayıcıları, TV ve radyo kanalları, radyo ve televizyon yayıncıları, yerel ve idari kuruluşlara ve şebeke hizmetleri sağlayıcıları servis sağlayıcılar gibi müşterilerinin saha ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Portföyündeki servis noktalarının bir kısmı kuleli olup diğerleri bina üstü veya bina içi sistemlerdir. Bu sahalara ek olarak mobil kuleyle de hizmet sunmaktadır.
  Global Tower iş ortaklarıyla birlikte müşterilerine hızlı ve kaliteli çözümler sağlamaktadır. Türkiye’de yapılandırılan farklı bölgelerde, çözüm ortakları ile kiralama ve bakım süreçleri yönetilmektedir.
  ****Avrupa’daki konumu, TowerXChange Mayıs 2016 raporundaki veriler kullanılarak Şirket tarafından hesaplanmıştır.
  Yasal Uyarı
  Burada verilen bilgiler, menkul değerlerin Amerika Birleşik Devletleri’nde satışına yönelik bir teklif değildir. Bu belgede bahsi geçen menkul değerler, tadil edilmiş şekli ile 1933 tarihli ABD Hisse Senetleri Yasası’na göre tescil edilmeden ve tescil muafiyeti alınmaksızın Amerika Birleşik Devletleri’nde satılamaz. Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş. menkul değerlerini Amerika Birleşik Devletleri’nde tescil etmeyi veya Amerika Birleşik Devletlerinde halka arz etmeyi amaçlamamaktadır. Ayrıca, menkul kıymetlerin arzı veya satışına yönelik herhangi bir teklif, sadece tadil edilmiş şekli ile 1993 tarihli A.B.D. Hisse Senetleri Yasası'nda belirtilen şartlardan muaf olan bir işlem ile gerçekleştirilebilir.
  Bu bildirim, bahsi geçen menkul değerlerin Birleşik Krallık’ta halka arzına yönelik bir teklif değildir. Söz konusu menkul değerleri açıklayan herhangi bir izahname Birleşik Krallık’ta onaylanmamıştır ve onaylanmayacaktır. Bu bildirim sadece (i) Birleşik Krallık dışındaki kişilere veya (ii) 2000 tarihli Mali Hizmetler ve Pazarlar Kanunu (Finansal Destek) Kararı 2005’in 19(5). maddesi kapsamında yatırım uzmanlarına (“Karar”) veya (iii) Karar’ın 49(2)(a)–(d) maddeleri kapsamında yer alan yüksek öz sermaye sahibi olan tüzel kişilere ve bu bildirimin yasal olarak sunulabileceği diğer kişilere (tüm bu kişiler hep birlikte “İlgili Kişiler" olarak adlandırılacaktır) dağıtılmış ve yönlendirilmiştir. Bu bildirim ile ilişkili herhangi bir yatırım sadece İlgili Kişilere açık olacak ve sadece İlgili Kişilerle gerçekleştirilecektir. İlgili Kişiler kapsamında olmayan herhangi bir kişi bu belge ve herhangi bir içeriğine dayanarak hareket etmemeli veya bu belgeye isnat etmemelidir.
  Bu bildirim, bahsi geçen sermaye piyasası araçlarının Türkiye’de halka arzına yönelik bir teklif değildir. Yatırımcıların, yatırım kararlarını ilgili sermaye piyasası mevzuatı hükümleri çerçevesinde hazırlanarak T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 14 Ekim 2016 tarihinde onaylanan halka arz izahnamesinin incelenmesi neticesinde vermesi gerekmektedir. İzahnamenin onaylanması, izahnamede yer alan bilgilerin doğru olduğunun T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu tekeffülü anlamına gelmeyeceği gibi, paylara ilişkin bir tavsiye olarak da kabul edilemez.
 2. #1
  offline
  demirdoven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Mesajlar :

  602

  Borsada 6 ay aradan sonra arz gongu, Global Tower için çalacak.
  1,4 milyar liralık kuleler
  Borsa İstanbul yolcusu

  Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız kule şirketi Global Tower’ın halka arzında son viraja girildi. Global Tower’ın halka arzında fiyat aralığı 3,82 TL – 4,46 TL olarak belirlendi. Yaklaşık 1,4 milyar* lira piyasa değeri olan şirket, ödenmiş sermayesinin yüzde 21,7’sini halka arz edecek. Hisseler için 20 -21 Ekim tarihleri arasında talep toplanacak.
  En son Mayıs ayında arz için gong törenine ev sahipliği yapan Borsa İstanbul (BİST) yeni bir halka arza daha hazırlanıyor. Borsa İstanbul’da işlem görmek için yola çıkmış olan Turkcell iştiraklerinden Global Tower’ın halka arzında son viraja girildi. Sermaye Piyasası Kurulu, şirketin sunduğu izahnameyi 14 Ekim 2016 tarihinde onayladı. Onaylanan izahnameye göre Global Tower %21,7’sini halka açacak. Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın ise kule sayısı bakımından beşinci büyük bağımsız kule şirketi** olan Global Tower’ın halka arz fiyatı pay başına 3,82 TL ile 4,46 TL aralığında olacak.
  Diğer şirketlere örnek olsun

  Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, ülkemiz ekonomisinin özellikle yurtdışından gelen suni sebeplere dayalı baskılarla zora sokulmaya çalışıldığı bu dönemde Global Tower şirketinin halka arzının çok önemli ve değerli olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Hain darbe girişiminde, kurşunun üzerine yürüyen, tankın karşısına dikilip demokrasisine sahip çıkan halkımız, sonrasında da elindeki dövizini bozdurarak ekonomiye destek vermiştir. Böyle bir konjonktürde şirketlerin de üzerlerine düşeni yapmaları gerekir, Global Tower'ın Borsa İstanbul'da işlem görmesi halkımıza ve ekonomimize moral olacaktır. Bu teşebbüsümüzün yatırımcılarımızın ilgisine mazhar olacağına olan inancımız tamdır. Diğer şirketlerin de bizi örnek alarak planlarını ertelememelerini temenni ederim.”
  Global Tower’ın hisselerin yüzde 70’inin yurt dışı kurumsal yatırımcılara arz edilecek olmasının da ayrıca Türkiye ekonomisine güvenin önemli bir göstergesi olduğuna da dikkat çeken Akça, “Halka arz büyüklüğü ek satış dahil 329,8 – 385,1 milyon TL aralığında olacak. Yaklaşık 1,4 milyar lira piyasa değeri olan şirketimiz Türkiye, Ukrayna, Belarus ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 10 bine yakın*** kule portföyü işletmektedir” dedi.

  Konsorsiyuma İş Yatırım liderlik yapıyor

  Global Tower’ın yurt içinde halka arzına İş Yatırım liderliğinde 23 aracı kurumdan oluşan konsorsiyum, yurt dışında ise Citigroup Global Markets Limited aracılık ediyor. Global Tower halka arzının tamamı ortak satışı yoluyla gerçekleşecek olup, arz sonrası halka açıklık oranının % 21,7 olması bekleniyor. Ek satış hakkının kullanılması halinde ise bu oran % 25’e çıkabilecek. Halka arz edilecek payların % 70’i yurtdışı kurumsal yatırımcılara ayrılırken, %30’luk bölüm yurtiçi yatırımcılara ayrıldı. Toplam arzın % 10’u yurtiçi bireysel yatırımcılara, % 20’si yurtiçi kurumsal yatırımcılara yapılacak.

  Kârın yüzde 75’inin dağıtılması hedefleniyor
  Turkcell iştiraklerinden Global Tower, Türkiye, Ukrayna, Belarus ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde işlettiği 10 bine yakın** kuleyi yöneterek ve/veya işleterek kira geliri ve/veya diğer gelirler elde ediyor. Bu anlamda Global Tower, halka açılarak yatırımcıya düzenli geliri olan Türkiye’deki ilk ve tek bağımsız kule şirketine**** ve toplam kule varlıkları bakımından en büyük telekom altyapı operatörüne yatırım yapma imkânı sağlayacak. Global Tower, 2015 yıl sonu itibarıyla gelirinin yüzde 84 gibi büyük kısmını kira gelirlerinden elde ediyor. Şirket Yönetim Kurulu ayrıca halka arzın ardından 365 gün boyunca sermaye artırımı yapmayacağını ve dolaşımdaki pay miktarını artırmayacağını; Turktell Yönetim Kurulu ise payların BİAŞ’ta işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 180 gün boyunca BİAŞ’ta ve BİAŞ dışında satmayacağını taahhüt etmiştir. Kâr payı dağıtım politikasında ise her yıl, dağıtılabilir net karın en az %75’inin nakit kar payı olarak dağıtılması yönünde hedef belirledi.
  İş Yatırım liderliğindeki Global Tower’ın halka arz konsorsiyumunda 3 eş lider ve 19 üye bulunuyor.
  Global Tower’ın halka arzını gerçekleştirmek üzere oluşturulan ve 23 aracı kurumun yer aldığı konsorsiyum şu üyelerden oluşuyor:
  Lider: İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  Eş liderler: Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  Üyeler: Ata Online Menkul Kıymetler A.Ş., Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Burgan Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş., ICBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş., ING Menkul Değerler A.Ş., İNFO Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş., Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş., TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş., ve Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  GLOBAL TOWER HALKA ARZ BİLGİLERİ
  Halka Arz Oranı % 21,7
  Halk Arz Ek Satış Oranı: Halka Arz Oranının % 15’ine kadar
  Ek Satış Sonrası Halka Arz Oranı % 25
  Halka Arz Fiyat Aralığı 3,82 –4,46 TL
  Halka Arz Şekli % 100 Ortak satışı
  Tahsisat Oranı % 70 yurt dışı kurumsal
  % 20 yurt içi kurumsal
  % 10 yurt içi bireysel
  Aracılık Türü En İyi Gayret Aracılığı
  Halka Arz Edilen Nominal Tutar (Ek satış dahil) 86.335.861 TL
  Halka Arz Büyüklüğü (Ek satış dahil) 329,8 – 385,1 milyon TL

  Halka arza ilişkin tüm bilgiler için: “www.globaltower.com.tr”

  Global Tower, halka arzına ilişkin tüm bilgilerin yer aldığı www.globaltower.com.tr adresli web sitesi üzerinden, yatırımcıları arz hakkında bilgilendiriyor. Sitede, bir yatırımcının ihtiyaç duyabileceği her türlü bilginin yanı sıra sektör hakkında bilgiler de yer alıyor.

  * Bu tutar halka arz fiyat aralığının ortalaması ile Şirket’in sermayesinin çarpımı dikkate alınarak yaklaşık bir değer olarak hesaplanmıştır.
  **Bağımsız kule şirketi, tamamen ana mobil operatör tarafından sahip olunmayan ve sadece kule işletmeciliğine özgülenmiş şirket olarak tanımlanmaktadır.
  *** 30.06.2016 itibarıyla, Türkiye ve Ukrayna’da toplam 4.594 kuleye sahip olup 2.388 kuleyi işletmekte ve 2.213 kule için kontrat yönetimi hizmetleri sunmaktadır. 31.08.2016 tarihi itibariyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 115 kule üzerinde irtifak hakkı yoluyla ve 3.10.2016 itibariyle Belarus’ta 767 kule üzerinde kullanım hakkı yoluyla alt kiralama hakkı bulunmaktadır.
  ****Şirket BTK’nın verdiği Altyapı İşletmeciliği (B tip) lisansıyla faaliyet göstermektedir. Arthur D. Little tarafından hazırlanan rapora göre Türkiye’deki bağımsız tek kule şirketidir.
  Global Tower Hakkında:
  Global Tower 2006 yılında %100 Turkcell iştiraki olarak kurulan Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın ise kule sayısı bakımından**** en büyük kule ve altyapı operatörlerinden biridir. 2006 yılında sektöre kule hizmetleri sunarak giren Global Tower bugün, telekomünikasyon altyapısındaki kapasiteyi GSM ve sabit hat operatörleri, mobil operatörler, internet servis sağlayıcıları, TV ve radyo kanalları, radyo ve televizyon yayıncıları, yerel ve idari kuruluşlara ve şebeke hizmetleri sağlayıcıları servis sağlayıcılar gibi müşterilerinin saha ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Portföyündeki servis noktalarının bir kısmı kuleli olup diğerleri bina üstü veya bina içi sistemlerdir. Bu sahalara ek olarak mobil kuleyle de hizmet sunmaktadır.
  Global Tower iş ortaklarıyla birlikte müşterilerine hızlı ve kaliteli çözümler sağlamaktadır. Türkiye’de yapılandırılan farklı bölgelerde, çözüm ortakları ile kiralama ve bakım süreçleri yönetilmektedir.
  ****Avrupa’daki konumu, TowerXChange Mayıs 2016 raporundaki veriler kullanılarak Şirket tarafından hesaplanmıştır.
  Yasal Uyarı
  Burada verilen bilgiler, menkul değerlerin Amerika Birleşik Devletleri’nde satışına yönelik bir teklif değildir. Bu belgede bahsi geçen menkul değerler, tadil edilmiş şekli ile 1933 tarihli ABD Hisse Senetleri Yasası’na göre tescil edilmeden ve tescil muafiyeti alınmaksızın Amerika Birleşik Devletleri’nde satılamaz. Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş. menkul değerlerini Amerika Birleşik Devletleri’nde tescil etmeyi veya Amerika Birleşik Devletlerinde halka arz etmeyi amaçlamamaktadır. Ayrıca, menkul kıymetlerin arzı veya satışına yönelik herhangi bir teklif, sadece tadil edilmiş şekli ile 1993 tarihli A.B.D. Hisse Senetleri Yasası'nda belirtilen şartlardan muaf olan bir işlem ile gerçekleştirilebilir.
  Bu bildirim, bahsi geçen menkul değerlerin Birleşik Krallık’ta halka arzına yönelik bir teklif değildir. Söz konusu menkul değerleri açıklayan herhangi bir izahname Birleşik Krallık’ta onaylanmamıştır ve onaylanmayacaktır. Bu bildirim sadece (i) Birleşik Krallık dışındaki kişilere veya (ii) 2000 tarihli Mali Hizmetler ve Pazarlar Kanunu (Finansal Destek) Kararı 2005’in 19(5). maddesi kapsamında yatırım uzmanlarına (“Karar”) veya (iii) Karar’ın 49(2)(a)–(d) maddeleri kapsamında yer alan yüksek öz sermaye sahibi olan tüzel kişilere ve bu bildirimin yasal olarak sunulabileceği diğer kişilere (tüm bu kişiler hep birlikte “İlgili Kişiler" olarak adlandırılacaktır) dağıtılmış ve yönlendirilmiştir. Bu bildirim ile ilişkili herhangi bir yatırım sadece İlgili Kişilere açık olacak ve sadece İlgili Kişilerle gerçekleştirilecektir. İlgili Kişiler kapsamında olmayan herhangi bir kişi bu belge ve herhangi bir içeriğine dayanarak hareket etmemeli veya bu belgeye isnat etmemelidir.
  Bu bildirim, bahsi geçen sermaye piyasası araçlarının Türkiye’de halka arzına yönelik bir teklif değildir. Yatırımcıların, yatırım kararlarını ilgili sermaye piyasası mevzuatı hükümleri çerçevesinde hazırlanarak T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 14 Ekim 2016 tarihinde onaylanan halka arz izahnamesinin incelenmesi neticesinde vermesi gerekmektedir. İzahnamenin onaylanması, izahnamede yer alan bilgilerin doğru olduğunun T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu tekeffülü anlamına gelmeyeceği gibi, paylara ilişkin bir tavsiye olarak da kabul edilemez.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular
 1. Global Tower halka arzında fiyat aralığı belli oldu
  Konu Sahibi demirdoven Forum Turkcell
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 11.Ekim.2016, 10:20
 2. Avatar 2 2017’den sonra sinema severlerle buluşabilecek
  Konu Sahibi ersinaydan Forum Yeni Teknolojiler ve Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 25.Ocak.2016, 20:50
 3. Tiny Tower’ın geliştiricisi Apple Watch için oyun hazırlıyor
  Konu Sahibi ersinaydan Forum Yeni Teknolojiler ve Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 22.Ocak.2015, 20:11
 4. LG 34 inç UltraWide kavisli monitörüyle oyuncuların kalbini çalacak
  Konu Sahibi ersinaydan Forum Yeni Teknolojiler ve Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 01.Ocak.2015, 23:08

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217